Kocie Porady – Jak bawić się kotem

Porada z cyklu Sobota – Dzień Kota, czyli kocie porady behawioralne

 

Kocie Porady – Jak bawić się z kotem


Do kocich potrzeb natury społecznej należą: zabawa, potrzeba uwagi i budowania relacji. Niektóre koty potrafią i lubią bawić się samodzielnie, ale duża część pięknie bawi się z człowiekiem. Pamiętajmy o poświęceniu czasu na zabawę. Nigdy nie bawmy się dłońmi! To automatyzuje złe skojarzenia (instynkt łowczy) i po jakimś czasie może doprowadzić do konfliktu pomiędzy nami a kotem. Używajmy zatem np. kocich wędek, które stymulują wiele zmysłów i są nieodzowne w budowaniu nienachalnej relacji z kotem nieśmiałym, stroniącym od człowieka. Gdy mamy więcej niż jednego kota, poświęćmy im czas na wspólną i osobną zabawę. Bez wyrzutów sumienia – po 5 min dziennie wszystkim wyjdzie na dobre! Kocia wędka to nasz numer jeden!

 

Julia Galia zoopsycholog Koci Behawiorysta PetBonTon Kocia Wędka

Julia Galia zoopsycholog Koci Behawiorysta PetBonTon Kocia Wędka


Autor: Julia Galia zoopsycholog


Interesują Cię inne Kocie Porady? Przeczytaj poradę na temat żywienia kotów, kocich drapaków, a pozostałych szukaj na blogu.


Uwaga! Zawarte na tej stronie porady mają charakter ogólny i dotyczą generalnej wiedzy nt. kotów domowych. Nie są to dobrane do konkretnego zwierzęcia (który może mieć indywidulane zaburzenia zdrowia czy zachowania) i nie są tożsame z poradą zasięgnięta podczas indywidualnego spotkania z zoopsychologiem/behawiorystą czy lekarzem weterynarii, co zawsze jest najlepszą praktyką podczas opieki nad danym zwierzęciem.

 

Dodaj komentarz