Kim jestem

Nazywam się Julia Galia i jestem zoopsychologiem / behawiorystą zwierzęcym oraz trenerem psów Metodą Naturalną. Tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Warszawskim, choć zamiłowania humanistyczno-lingwistyczne to tylko część moich zainteresowań. Od 2007r. lat zajmuję się zawodowo przede wszystkim swoją wieloletnią pasją, jaką jest pomoc na lini człowiek-zwierzę.

W ramach projektu Julia Galia – ZwierzakDobrzeWychowany.pl udzielam konsultacji behawioralnych, także online, kotów i psów oraz współpracuję z grupą ekspertów-pasjonatów (zoopsychologowie, trenerzy, groomerzy, opiekunowie, hotele dla kotów i psów), aby jak najpełniej pomagać Wam i Waszym pupilom.

 

Wykształcenie specjalistyczne
Odkryłam zoopsychologię jako możliwość polepszenia dobrobytu zwierzaków żyjących w środowisku ludzi. Jestem dyplomowanym zoopsychologiem (Europejskie Studium Psychologii Zwierząt, 2009r.) Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu Psychologii Zwierząt na SWPS (Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej). Jestem także dyplomowanym trenerem psów pracującym wg Metody Naturalnej®. Nie przestaję się dokształcać; uważam, że tylko stale ucząc się, możemy lepiej rozumieć z
wierzęta i efektywnie im pomagać. Uczestniczę zatem w kursie COAPE (Centre of Applied Pet Ethology), dotyczącym kocich zachowań. Ukończyłam też kolejne, wyjątkowe w Polsce "Studium Kot" na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu kocich zachowań prawidłowych i zaburzeń behawioralnych. Ukończyłam kurs dotyczący stosowania esencji kwiatowych Dr Bacha, jako produktu wspomagającego terapie behawioralne. Uczestniczyłam też w wielu kursach i seminariach tematycznych; ostatnio m.in. w I Kongresie Behawioralnej Medycyny Weterynaryjnej oraz organizowanym przez Uniwersytet w Edynburgu kursie "Animal Behaviour and Walfare". Potwierdzenia częsci moich kwalifikacji znajdują się na tej stronie. Jestem członkiem wspierającym The International Association of Animal Behavior.


 


Julia Galia zoopsycholog behawiorystaPraca i doświadczenie
W pracy zoopsychologa / behawiorysty  w dużej mierze opartej na pracy z ludźmi – opiekunami zwierząt, niezwykle pomocne są doświadczenia zdobyte podczas szkoleń z zakresu mediacji rodzinnej, które ukończyłam na poziomie zaawansowanym oraz długoletnia już praca dydaktyczna z młodzieżą i dorosłymi. Niebagatelne znaczenie ma też wiedza zdobyta dzięki samodzielnemu prowadzeniu Domu Tymczasowego dla kotów, podczas której od lat mam okazję nie tylko pomagać 'czterołapnym', ale i coraz więcej się o nich i od nich uczyć. Podczas warsztatów dla kociarzy wraz z lekarzem weterynarii zarażamy mądrą miłością do kotów. Prowadzę wykłady (autorskie i na zlecenie) i piszę artykuły związane z dobrostanem zwierząt domowych. Udzielam konsultacji również w języku angielskim.


 

Działalność wolontariacka
Jako dyplomowany zoopsycholog udzielam porad czy wydaję opinię na temat stanu psychicznego zwierząt ratowanych w ramach różnorodnych interwencji organizacji pro-zwierzęcych, doradzam w procesie przed- i po-adopcyjnym. Współpracuje m.in. z "Pogotowiem dla Zwierząt", fundacją "Viva – akcja dla Zwierząt", z Magazynem VEGE. Pomagam zwierzętom z falenickiego Azylu "Pod Psim Aniołem", z warszawskiego schroniska "Na Paluchu" oraz ich nowym opiekunom (właścicielom) podczas adopcji. W ramach działalności edukacyjnej współpracowałam z "Milionem Przyjaciół", na których stronie można znaleźć moje artykuły dotyczące szeroko-pojętego dobrostanu kotów i psów. Staram się też poszerzać wiedzę najmłodszego pokolenia. Liczę, że dzięki udziałowi w audycjach skierowanych do dzieci i młodzieży, poprawne i serdeczne traktowanie zwierząt stanie się normą.


Julia Galia zoopsychologMisja i pasja
Na co dzień pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w układaniu naszych relacji z czworonogami, które w swoim języku komunikują nam swoje potrzeby. Podczas konsultacji zoopsychologicznych interpretuję niepokojące zachowania podopiecznych, pomagam ludziom w ich zrozumieniu; proponuję rozwiązania, mające na celu polepszenie relacji z pupilem. Wierzę, że gdy motywuje nas sympatia dla naszego zwierzaka, zmiana relacji na lepsze jest możliwa.


*


Przez lata żyłam z psami i kotami, z którymi zawsze wiązała mnie niewidzialna nić porozumienia. Dziś mam przyjemność i zaszczyt mieszkać z dwójką kocich rezydentów, (współ)opiekować się kolejną czwórką oraz okazjonalnie opiekować się 'kotami tymczasowymi' podczas ich adopcyjnej drogi do nowych domów. Na co dzień pracuję ze przedstawicielami różnych ras, ze zwierzakami w różnym wieku, stanie zdrowia i kondycji psycho-fizycznej. Nie istnieją dla mnie "przypadki beznadziejne". Na swojej drodze zawodowej spotkałam setki psów i kotów. Wierzę, że im wszystkim udało mi się, choć w pewnym stopniu, pomóc. Na tych stronach można poczytać o niektórych z moich kocich i psich podopiecznych, więcej historii zwierzaków znajdziecie na blogu.

 

Odkrycia etologii i psychologii zwierzęcej oraz metody pozytywnego treningu z psami to kroki milowe dla relacji człowiek – zwierzę towarzyszące. Stosując się do zaleceń uznanych behawiorystów i etologów mamy szansę zbudować zdrową, przyjacielską relację z każdym zwierzakiem domowym. Bez przemocy, czy agresji. Jedynie przy użyciu… siły – siły woli, siły konsekwencji i siły pozytywnej motywacji. Do dzieła! Nagroda czeka – grzeczny i szczęśliwy pupil 😉 Zgłoś się po pomoc już dziś! W razie potrzeby pracuję także zdalnie, łącząc się z rodziną online, za pomocą skype lub messenger.

 

Zapraszam do kontaktu!


mgr Julia Galia
zoopsycholog, koci behawiorysta, koci psycholog
www.ZwierzakDobrzeWychowany.pl
www.DzieciakiZwierzaki.pl
www.JuliaGalia.pl

 

 

Dodaj komentarz