Kocie Porady – Karmienie kotów 2

Porada z cyklu Sobota – Dzień Kota, czyli kocie porady behawioralne

Kocia Porada – Karmienie Kotów 2

Jak wspominaliśmy w poprzedniej Kociej Poradzie koty w naturze jedzą mało a często oraz w dość zróżnicowany sposób. W środowisku domowym warto odwzorowywać taki rodzaj pobierania pokarmu, choćby poprzez urozmaicanie sposobów podawania karmy suchej czy mokrej. Na dłuższą metę jedzenie z tej samej miski, w tym samym miejscu w kuchni, może się kotu zwyczajnie znudzić.

Urozmaicanie pobierania pokarmu stymuluje zwierzaka do pożywiania się w sposób, który wymaga myślenia. A co za tym idzie: gimnastyki dla mózgu niezwykle ważnej w życiu każdego domowego kota. Utrudnianie pobierania pokarmu spowalnia także przełykanie, warto je zaproponować kocim obżartuchom. Poniżej kilka przykładów naszych "kocich karmników", o których duuużo opowiadaliśmy w czasie naszych Warsztatów. Co o nich myślicie? Stosowaliście? Macie swoje patenty?

 

 

 

Polecamy też ekologiczne, domowe, recyklingowe rozwiązania!

 

 

Autor: Julia Galia zoopsycholog


Uwaga! Zawarte na tej stronie porady mają charakter ogólny i dotyczą generalnej wiedzy nt. kotów domowych. Nie są to dobrane do konkretnego zwierzęcia (który może mieć indywidulane zaburzenia zdrowia czy zachowania) i nie są tożsame z poradą zasięgnięta podczas indywidualnego spotkania z zoopsychologiem/behawiorystą czy lekarzem weterynarii, co zawsze jest najlepszą praktyką podczas opieki nad danym zwierzęciem.

 

Dodaj komentarz