Kocie Porady – Jaką kuwetę wybrać

Porada z cyklu Sobota – Dzień Kota, czyli kocie porady behawioralne

Kocie Porady – Jaką kuwetę wybrać

Statystycznie większość kotów preferuje kuwety ODKRYTE. Nie oszukujmy się: kuwety kryte zostały wymyślone na potrzeby człowieka, który wolałby czasem nie widzieć zawartości kuwety. Na szczęście wiele kotów akceptuje kuwety kryte, ale dla ułatwienia: zdejmijmy z nich drzwiczki. Jeśli nasz kot nie chce się to takiej załatwiać – natychmiast zdejmijmy daszek i sprawdźmy, czy jest lepiej. Kuwety kryte mogą znaleźć zastosowanie przy kotach małych, będą lepsze dla jedynaków.

Koty w naturze załatwiają swoje potrzeby w miejscach ustronnych, niekiedy ukrytych; w naszych domach:  znajdźmy dla nich miejsce intymne, nie w przejściu, nie w przeciągu. Łatwo jest wyrzucać żwirek do tolatety, jeśli kuweta stoi po prostu w łazience. Nie wszystkim ludziom odpowiada takie ustawienie, dlatego szukamy innego ustronnego miejsca w rogu pokoju. Przypominamy: kuwetę sprzątamy jak najczęściej, a minimum 1x dziennie.

 

   Julia Galia zoopsycholog Koci Behawiorysta Kocia kuweta

Julia Galia zoopsycholog Koci behawiorysta Warszawa Kocia Kuweta


Autor: Julia Galia zoopsycholog


Interesują Cię inne Kocie Porady? Przeczytaj poradę na temat żywienia kotów, a pozostałych szukaj na blogu.


Uwaga! Zawarte na tej stronie porady mają charakter ogólny i dotyczą generalnej wiedzy nt. kotów domowych. Nie są to dobrane do konkretnego zwierzęcia (który może mieć indywidulane zaburzenia zdrowia czy zachowania) i nie są tożsame z poradą zasięgnięta podczas indywidualnego spotkania z zoopsychologiem/behawiorystą czy lekarzem weterynarii, co zawsze jest najlepszą praktyką podczas opieki nad danym zwierzęciem.

Dodaj komentarz