Wielki kot i Maleńkie Dziecko, czyli jak przyzwyczaić kota do noworodka

Stefan to duży i silny kot. Mieszka w małym mieszkaniu w Warszawie i …. nie był niestety wystarczająco przygotowany na nadejście Małego Dziecka. Przestraszeni rodzice zwrócili się do mnie po pomoc, po tym, jak rozważali już najgorszą z opcji 🙁 Na szczęście byli otwarci na porady, mimo że minęło dopiero kilka dni od pojawienia się dzieciątka na świecie i ich głowy zajęte były czym innym. Mama i tata bali się, że kot może skoczyć na maleńkie dziecko w ferworze zabaw i bieganiny. Nie wierzą w przesądy o kocich zapędach łowieckich wobec dzieci, niemniej nie byli pewni zachowania swojego kota, który był nader pobudzony pojawieniem się Maluszka.

Gorąco zachęcam wszystkich to tego, aby pracowali ze swoimi pupilami jeszcze w ciąży i to od jej samego początku. Mamy wtedy wystarczającą ilość czasu, aby dobrze zdiagnozować kota i pomóc mu najlepiej znieść zmiany, jakie przyniesie los.

Masz pupila i jesteś w ciąży? Umów się z behawiorystą i pomóż swoim czterołapnym! Więcej informacji: http://petbonton.pl/pupil-w-domu-dziecko-w-drodze/

 

Conversation with the cat

Dodaj komentarz