Warsztaty „Zrozumieć Kota”

"ZROZUMIEĆ KOTA", aby Twój kot był tak grzeczny, jak jest piękny 🙂


WARSZTATY


Warsztaty „Zrozumieć kota” to cykl spotkań poświęcony kotom, ich cechom, potrzebom i zasadom zapewnienia im dobrostanu.  Zapraszamy wszystkich, którzy zawodowo i prywatnie pragną uporządkować i zgłębiać swą wiedzę na temat tych niebanalnych istot, z którymi coraz częściej dzielimy domy. Warsztaty to seria sześciu spotkań o spójnej, podzielonej logicznie tematyce. Zapraszamy na wybrane zajęcia lub na cały cykl szkoleń. Rzeczowo, profesjonalnie i serdecznie przekonujemy do mądrej i odpowiedzialnej opieki nad kotami.

 

 
AUTORKI I PROWADZĄCE

Mgr Julia Galia: dyplomowany zoopsycholog, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii zwierząt; specjalistka od rozwiązywania problemów z zachowaniem kotów; autorka projektu PetBonTon – Zwierzak Dobrze Wychowany, pomaga rodzinom budować lepsze relacje z kotami, rozwiązywać spory między zwierzętami; doświadczenia pedagoga, mediatora i trenera dopełniają te z prowadzenia domu tymczasowego i pracy charytatywnej dla zwierząt bezdomnych.

 

Lek. wet Agnieszka Grochecka–Kaczor: lekarz weterynarii, dyplomowany zoopsycholog, pozytywny trener psów; właścicielka Gabinetu  Weterynaryjnego „Łapolubni”; prowadzi praktykę zoopsychologiczną oraz współtworzy autorskie warsztaty z zakresu wiedzy o kotach. Specjalizuje się w diagnozowaniu chorób i leczeniu małych zwierząt; łączy zagadnienia medycyny weterynaryjnej i behawioralnej. Na co dzień pracuje w Lublinie.

 

PATRONAT

Warsztaty „Zrozumieć Kota” objęła patronatem Fundacja Viva! – Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt.

 

 

PATRONAT MEDIALNY

Warsztaty „Zrozumieć Kota” objął patronatem medialnym magazyn "Kocie Sprawy"

 

Warsztaty „Zrozumieć Kota” objął patronatem medialnym magazyn "VEGE"

 


RECENZJE:

Warsztaty I "(…) Tematyka warsztatów była bogata i bardzo urozmaicona – w związku z czym warsztaty przedłużyły się o dobrą godzinę.;) (…) Wyszłam z uczuciem, że nie zmarnowałam czasu.(…) Program warsztatów był super, czułam, że moja dotychczasowa wiedza została uporządkowana, zweryfikowana i poszerzona. Z pewnością pójdę na następne, bo kolejne tematy zapowiadają się jeszcze fajniej, a o ile przed pierwszymi mogłam obawiać się straty czasu i pieniędzy, o tyle teraz ta kwestia nie istnieje. A ile się dowiedziałam o sobie! (…)" Więcej na blogu Sajrinka.

Warsztaty II „(…)Najciekawsza była dla mnie część trzecia zajęć, czyli kwestia "miejscówek". (…) Największą nowością była dla mnie sprawa eksploracji terenu (…) Warsztaty są naprawdę ciekawe. (…) Ważną zaletą tych zajęć jest właśnie możliwość zadawania pytań prowadzącym zajęcia paniom. Mając do dyspozycji behawiorystkę i weterynarza można na szybko rozwiać niektóre wątpliwości (…) Więcej o kwietniowych warsztatach na tej stronie.

Warsztaty III "(…) Nie sposób opisać, czego się dowiedziałam. Bo i tego, czemu koty mruczą (…), i jak się bawić laserkiem, żeby nie skończyło się kocią frustracją, (…) że dla dobra kota należy doskonalić jego samodzielność i niezależność (…)" Więcej na tym blogu.


  
UCZESTNICY

Na zajęcia zapraszamy osoby, które na co dzień mają lub planują dzielić swoje życie z kotami i chciałyby je lepiej poznać w zakresie teoretycznym. Zapraszamy osoby prywatne, wolontariuszy fundacji i schronisk, kocich opiekunów w domach tymczasowych lub osoby planujące taką działalność pomocową, pet-sitterów czy miłośników psów, którzy pragną poznać drugiego najlepszego przyjaciela człowieka; miło nam będzie gościć lekarzy weterynarii, studentów tego i pokrewnych kierunków. Zapraszamy wszystkich chętnych do wybrania odpowiednich dla siebie tematów warsztatów, które choć tworzą cykl, stanowią odrębne jednostki tematyczne.


MIEJSCE I CZAS ZAJĘĆ

ŸŸ• Pierwsza edycja Warsztatów "Zrozumieć Kota" odbyła się w 2014r. w Warszawie.

• Warsztaty można zorganizować w dowolnym mieście – zapraszamy do kontaktu: info@petbonton.pl

 

ZAGADNIENIA MERYTORYCZNE
 

I. Warsztaty 1

"Przyjście nowego kota do domu. Przygotowanie siebie i przestrzeni na przyjęcie kota"
Czy tylko wystrój mieszkania jest ważny? Ile potrzebujemy czasu, aby zaprzyjaźnić się z nowym domownikiem? Od czego zacząć zapoznawanie z nowym domem? Czy trzeba brać urlop przez adopcją kota? Gdzie tak naprawdę powinna stać miska z wodą? Jak często karmić? Ile trwa nauka kuwetowania?
 

II. Warsztaty 2

Podstawowe potrzeby kota wpływające na jego dobrostan
Kocie zasoby cz. I: pożywienie, wodopój, kuwety, miejsca schronienia, eksploracji, wypoczynku
Dlaczego te zasoby są tak ważne? Czego o nich nie wiemy? Najczęstsze błędy i niedopatrzenia.

 

III. Warsztaty 3

Relacyjne potrzeby kota wpływające na jego dobrostan
Kocie zasoby cz. II: zabawa i zabawki; relacja z człowiekiem
Zasady i reguły kociej gry. W co i jak się bawić? Jak zachęcać do zabaw? Kto decyduje o końcu gry?
Czy można pozwalać się drapać w ramach zabawy?
Kim jest człowiek dla kota?


IV. Warsztaty 4
Czego kota warto nauczyć?
O roli transporterka, szelek, umiejętności bycia samemu i o wielu innych ważnych umiejętnościach
Czy koty to pojętni uczniowie? Lubią się uczyć? A może są leniuchami? Czego w ogóle warto uczyć nasze koty? Co może przydać im się w ich kocim życiu, które dzielą z człowiekiem?

 

V. Warsztaty 5
Zmiany w życiu rodziny a kot
Kota a: ciąża, pojawienie się małego dziecka, nowego domownika, wyjazd na wakacje z kotem lub bez, przeprowadzka


VI. Warsztaty 6
Kolejny zwierzak w domu
Sztuka łączenia zwierząt, czyli jak poprawnie wprowadzać nowego zwierzaka do „rezydującego” już w domu kota/psa

 

KOSZT UCZESTNICTWA W WARSZTATACH

100zł – 250zł od osoby zależnie od warsztatów; w cenie ok. 4-8-godzinnych warsztatów materiały drukowane
 

EDYCJA 2014

* Zniżki:
– 10% dla osób zapisujących się parami
– 5% dla prenumeratorów magazynu "Kocie Sprawy" oraz "Magazyny VEGE"
– 20% dla grup powyżej 5 osób
– 50% dla wolontariuszy Fundacji VIVA, patrona warsztatów
– dla uczestników wszystkich 5 części warsztatów przewidziane są zniżki za "Warsztaty 6" – zbierajcie nasze certyfikaty i stempelki

 

ZAPISY
Mailem na: warsztaty@petbonton.pl oraz petbonton@gmail.com – prosimy o wysłanie maila na oba adresy oraz na sprawdzanie skrzynek SPAM, czy nie trafiła tam nasza odpowiedź (co niestety się zdarza; na maile odpowiadamy zwykle w ciągu 2 dni)
1) w wiadomości e-mail proszę podać imię, liczbę zgłaszanych osób (dla dwójek-zniżki) oraz nr telefonu (wyślemy smsa potwierdzającego,
  w razie problemów z pocztą)
2) po otrzymaniu od nas odpowiedzi, poznacie numer konta i sposób wpłaty, a następnie potwierdzenie uczestnictwa; jesli nie możecie wplacić kwoty na rachunek – powiadomcie nas o tym, uzgodnimy odpowiadającą formę rozliczenia
Liczba miejsc ograniczona.


PARTNERZY WARSZTATÓW 2014

Koteria.org.pl
Fundacja EBRA Koci Zakątek z Wrocławia
Dom Tymczasowy dla Kotów Kocia Łapka
Pruszkowski Dom Tymczawowy dla Kotów
Rudomi.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

 

Dodaj komentarz