Zawód: zoopsycholog. Julia Galia w „Czwórce” opowiada

Bardzo miło było mi gościć kilka dni temu w Polskim Radio, w Czwórkowej audycji "Instytut Zatrudnienia". W programie rozmawiałyśmy o zawodzie zoopsychologa, inaczej behawiorysty, psychologa zwierzęcego. Dziękuje za zaproszenie i zapraszam do odsłuchania audycji, w której dzielę się swoimi przemyśleniami dotyczącymi pracy z ludźmi i zwierzętami, opowiadam o drodze zawodowej oraz o tym, na czym polega konsultacja zoopsychologiczna. W programie znalazła się także krótka rozmowa z lekarzem weterynarii z warszawskiej Koterii (którą wspieram od lat), a także sonda uliczna na temat tego, czy rozumiemy zachowania zwierząt….

Zapraszam,
Julia Galia, zoopsycholog

PolskieRadioCzwórka-JuliaGalia-Zoopsycholog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Zwierzęta, podobnie jak ludzie, doświadczają mnóstwa emocji – bywają nerwowe, agresywne, przestraszone albo smutne. Wysyłają różne sygnały, ale ich właściciele nie zawsze potrafią prawidłowo zareagować, co może jeszcze pogłębić problem. Wtedy z pomocą przychodzi zoopsycholog.
 

– Staramy się zrozumieć język zwierząt, a co więcej – musimy przekazać to, co wiemy, opiekunom i pomóc im wybrnąć z nieporozumień, które zdarzają się między nimi a zwierzakami – mówi Julia Galia, zoopsycholog.

Ekspertka opowiada też, jak wygląda proces psiej i kociej terapii. Z audycji dowiecie się również, jakie studia należy skończyć, by zostać zoopsychologiem."

Więcej na stronie Czwórki. Polecam!

Dodaj komentarz