Warsztaty dla Rodziców

Zapraszamy przyszłych i obecnych Rodziców na konsultacje indywidualne lub/i warsztaty grupowe, dotyczące budowania dobrej, bezpiecznej relacji pomiędzy Dzieckiem a Pupilem. Rozwiewamy wątpliwości dotyczące postępowania ze zwierzęciem, gdy spodziewamy się Dziecka. Pomagamy układać obecne relacje między Maluchem a Pupilem.


Tematy warsztatów dla Rodziców:

 

Jak przygotować pupila na nadejście Maluszka?Pupil w domu, dziecko w drodze

– Kot & Dziecko (jak przygotować siebie, kota i dom na nadejście Maluszka)

– Pies & Dziecko (jak przygotować siebie, psa i dom na nadejście Maluszka)
 


 

2015-Dziecko&ZwierzakDziecko & Zwierzak

– jak wprowadzić zwierzę do domu, aby bezproblemowo dogadało się z Dzieckiem

– jak pokonać istniejące wzajemne lęki i agresje u Zwierzęcia lub/i u Dziecka

 

 

Zapraszam Rodziców na zajęcia,
a Szkoły Rodzenia, Żłobki, Przedszkola, Szkoły oraz inne Organizacje działające na rzecz Rodziców – do współpracy.

 

*

Szczegóły dotyczące warsztatów:

 

Jak przygotować pupila na nadejście Maluszka? Warsztaty "Pupil w domu, Dziecko w drodze" to zajęcia grupowe i/lub indywidualne dla Rodziców spodziewających się Dziecka.

Dzięki  spotkaniu upewnicie się, że życie pupila i dziecka pod jednym dachem jest możliwe i bezpieczne. Pomożemy przygotować Waszego zwierzaka na przeżycie ciąży oraz na przyjęcie Maluszka.

 

Jak przygotować kota na nadejście Małego Dziecka?Podpowiadamy jak stworzyć w domu bezpieczny wspólny świat dla kota i dla dziecka.

Wspólnie zapoznajemy zwierzę z dziecięcymi „atrybutami” (praca z dźwiękiem, zapachem, nowościami). Obalamy mity nt. toksoplazmozy, alergii i chorób odzwierzęcych. Uczymy, co robić, aby kot czuł się bezpiecznie i nie okazywał agresji wobec Małego Człowieka.

 

2015-Pies-Ciąża-Slider Walczymy z zabobonami, by tworzyć radosny świat, w którym psy i dzieci (w każdym wieku) mogą się razem bezpiecznie wychowywać.

Podpowiadamy, jak pracować z psem, aby nie był zazdrosny o dziecko. Radzimy, co robić, aby pies nie rywalizował o nasze względy i dobrze się czuł w powiększonej rodzinie.


 

2015-Dziecko&Zwierzak Gdy Twój pupil czuje się zagrożony, jest lękliwy lub agresywny wobec Dziecka. Gdy Maluch i Zwierzak nie potrafią się dogadać lub gdy boisz się o ich bezpieczeństwo…

Poradź się specjalisty i rozwiąż problemy między Zwierzęciem a Dzieckiem. Dla wspólnego bezpieczeństwa i ogólnej radości w domu!

 

 

 

Do zobaczenia!

Julia Galia zoopsycholog

PetBonTon

 

Dodaj komentarz