Dzień Kota 2012 – PetBonTon w Teleexpresie

Przy okazji Dnia Kota 2012 wpadliśmy na chwilę do Teleexpressu. Redakcję zainteresował blogger z Japonii, który zdołał koty nauczyć przedziwnych sztuczek. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób udało mu się namówić koty do tak zaawansowanej współpracy…:
 

petbonton zoopsycholog warszawa koci psycholog psi psycholog trener psówŹródło: shironekoshiro, kanał na youtube.com

Mamy nadzieję, że autor nie hipnotyzował kotów za pomocą nielegalnych środków 🙂 Sądzimy przede wszystkim, że powody dla których udaje mu się osiągać takie efekty "treningowe" i "filmowe" są trzy:

1) koty już od wczesnego dzieciństwa były uczone zachowania postawy, wodzenia wzrokiem za opiekunem, były przyzwyczajane do dotyku, także do dotyku innych przedmiotów; koty trenowane były pozytywnie, czyli za pomocą pozytywnych skojarzeń, nagród (w ten sposób zwierzęta dużo szybciej się uczą, są chętne do nauki i zabawy; zwierząt nie należy zmuszać, nie wolno nadwyrężać też ich cierpliwości; pamiętajmy – zwierzęta to nie zabawki, traktujmy je z szacunkiem)

2) koty nagrywane są w porze, gdy są najbardziej zmęczone, senne, czyli w okolicach drzemki

3) koty blogera są nadzwyczajnie cierpliwe, współpracujące, spokojne – taki mają temperament; choć nie częsty u kotów, to jednak czasem się zdarza i tu mamy tego najlepszy dowód


Dziękujemy za zaproszenie redakcji programu Teleexpress. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału:
 

petbonton zoopsycholog warszawa koci psycholog psi psycholog trener psów

Część programu poświęcona zwierzakom zaczyna się od 12 minuty, my pojawiamy się tuż ok. 12:50. Oto link do strony Teleexpressu: http://tvp.info/teleexpress/wideo/16022012-1700/6333407

Najlepsze – nie tylko od Święta – życzenia dla wszystkich kotów! Tym, które mają domy – życzymy grzecznych opiekunów. Tym, które domu ciągle szukają – życzymy ciepłego kąta.


*
 

Jeśli chcesz dać dom kociakowi lub kotu dorosłemu – skontaktuj się z nami. Prowadzimy własny dom tymczasowy, gdzie koty czekają na własne 4 kąty. Pomagamy znaleźć zwierzaka najlepszego dla Ciebie! Kontakt: julia@petbonton.pl. Wspieramy ogólnopolską akcję: Adoptuj, nie kupuj!

Dodaj komentarz