Kocie porady – Mój pierwszy kot

Porada z cyklu Sobota – Dzień Kota, czyli kocie porady behawioralne

Kocie porady – Mój pierwszy kot


Koniec maja to okres, kiedy urodzone po marcowych rujkach kociaki trafiają do nowych domów. Chcesz dać takiemu maluchowi dom? Świetny pomysł! Ale przed przyjęciem kota do swojego domu, dobrze się do tego przygotuj! Pupilowi należy zapewnić stały dostęp do wody, regularne karmienie pożywieniem dobrej jakości, ale także skrytki (np. pudła kartonowe) oraz miejsca nieco wyżej: parapet, półka w szafie. Dajemy tez kotu dużo swobody, przestrzeni, nie głaszczemy i nie łapiemy na siłę, a patrząc na kota – mrużymy oczy (to go uspokoi). Cierpliwość zawsze popłaca!;) Obowiązkowo: wizyta u lekarza weterynarii, odrobaczenie i szczepienia (później regularnie powtarzane). Jeśli potrzebujesz rady – zgłoś się do nas po pomoc na nowej drodze wspólnego z kotem życia 🙂

 

Julia Galia zoopsycholog PetBonTon Koci Behawiorysta Warszawa Koty Zabawa3

 

Autor: Julia Galia zoopsycholog PetBonTon

 

Interesują Cię inne Kocie Porady? Przeczytaj poradę na temat żywienia kotów, pojenia kotów, kocich drapaków a pozostałych szukaj na blogu.

 

Uwaga! Zawarte na tej stronie porady mają charakter ogólny i dotyczą generalnej wiedzy nt. kotów domowych. Nie są to dobrane do konkretnego zwierzęcia (który może mieć indywidulane zaburzenia zdrowia czy zachowania) i nie są tożsame z poradą zasięgnięta podczas indywidualnego spotkania z zoopsychologiem/behawiorystą czy lekarzem weterynarii, co zawsze jest najlepszą praktyką podczas opieki nad danym zwierzęciem.

Dodaj komentarz