Konsultacja Zoopsychologiczna

Konsultacja Zoopsychologiczna to spotkanie ze zwierzęciem i jego rodziną, na które składa się:

 •     rozmowa z rodziną na temat problematycznych zachowań zwierzęcia
 •     diagnostyka problematycznych zachowań
 •     budowa indywidualnego programu terapii – zalecenia, ćwiczenia, wprowadzane zmiany


W wyjątkowych okolicznościach prowadzę konsultacje on-line. Więcej info: http://petbonton.pl/konsultacja-on-line/

Kontrola przebiegu wprowadzania zmian przebiega podczas kolejnych spotkań lub drogą mailową/telefoniczną, wliczoną w cenę konsultacji.

 

Główne zagadnienia Konsultacji

 • diagnoza i interpretacja przyczyn niepożądanych / niepokojących zachowań zwierząt domowych; zalecenie odpowiedniej terapii tych zachowań

problematyczne zachowania kotów (oraz koty, z którymi pracowaliśmy)
problematyczne zachowania psów (oraz psy, z którymi pracowaliśmy)

 • prawidłowa socjalizacja i wychowanie zwierząt domowych;
 • przygotowanie zwierząt do ważnych zmian w życiu rodziny (przeprowadzka, ciąża, wakacje, kolejne zwierzę)
 • pomoc przy wyborze pupila, ocena stanu psychicznego i osobowości zwierzęcia (np. pochodzącego ze schroniska)


Dokładną tematykę Konsultacji Zoopsychologicznej opisano tej stronie. Sprawdź, kiedy możemy pomóc!

 

Przebieg Konsultacji Zoopsychologicznej, czyli jak wygląda spotkanie z behawiorystą

Najczęściej spotykam się (lub rozmawiam online) z rodziną kota lub psa dwukrotnie  (lub więcej – w zależności od potrzeb). Pierwsze spotkanie polega na rozmowie w obecności zwierzaka /zwierząt oraz pozostałych członków rodziny. Tu znajdziecie krótkie opisy przykładowych konsultacji kocich i psich). Pierwsze spotkanie powinno odbyć się 
po wykluczającej wszelkie dolegliwości fizyczne wizycie u lekarza weterynarii. Jeśli porada dotyczy sprawy, którą można przeanalizować podczas jednego spotkania, jak np. pomoc w wyborze rasy, zwierzaka ze schroniska, przygotowania do wyjazdu, na nadejście nowego członka rodziny, pozostajemy tylko w kontakcie mailowym/telefonicznym. Na pierwsze spotkanie warto się przygotować: sporządźcie listę pytań do zoopsychologa oraz chronologicznie ważne/niepokojące epizody danego zachowania zwierzaka. Jeśli sprawa dotyczy brudzenia poza kuwetą, zacznij od lektury: http://petbonton.pl/kot-sika-poza-kuweta-co-robic/ .

Podczas pierwszego spotkania omawiany jest szczegółowo tryb życia zwierzaka, jego rytuały, różne zachowania, wszelkie niepokojące sytuacje. Mamy też okazję obserwować zwierzę w jego naturalnym środowisku, w relacji z członkami rodziny. Jeśli zwierzak to pies – wychodzimy też na wspólny spacer. Jeśli jest taka potrzeba, można połączyć to spotkanie z udaniem się do innego miejsca, gdzie zwierzę często przebywa (np. dom teściów).

W trakcie pierwszego spotkania postawiona zostaje wstępna diagnoza, czyli interpretacja zachowań. Zostają podane pierwsze główne zalecenia, omówiona strategia działania na najbliższe tygodnie/miesiące. Rodzina otrzymuje pierwsze najważniejsze wskazówki. Sporządzona zostaje lista potrzebnych ewentualnych zakupów, skierowanie 
na dodatkowe badania u weterynarza lub na szkolenie do trenera. Możemy przećwiczyć też podstawowe komendy z zakresu posłuszeństwa, które bardo przydają się w dalszej pracy. Nauczymy Was, jak ćwiczyć z psami.                                    

Ważnym elementem jest zmobilizować opiekunów zwierzęcia 
do skrupulatnego przestrzegania zaleceń, ponieważ tylko pod takim warunkiem można liczyć na pierwsze i kolejne efekty. Istotą naprawy relacji ze zwierzęciem jest bowiem codzienna praca i konsekwencja właścicieli w podejściu do pupila. Z doświadczenia wiem, że wielu osobom pomaga przyjacielska umowa (zawierania pomiędzy mną a rodziną). Pomaga ona wytrwać w nowopodjętych działaniach na rzecz pomocy sobie i własnemu psu lub kotu.

Na życzenie po spotkaniu klient dostaje też raport w formie pisemnej, w którym spisane są w punktach wszystkie najważniejsze zalecenia, do których ma się stosować. Na pierwsze rezultaty czekamy od 2 do 6 tygodni (w zależności od nasilenia problemu i systematyczności właściciela). W tym czasie pozostaję w regularnym kontakcie z rodziną, wymieniamy maile, czy telefony w sprawie postępów i wątpliwości.

Po kilku tygodniach decydujemy, czy potrzebne jest kolejne spotkanie, podczas którego omówimy postępy, dalsze problemy, punkty zwrotne czy najważniejsze obserwacje rodziny. Zoopsycholog informuje 
o ewentualnych kolejnych zagadnieniach, których nie były/nie mogły być poruszone na pierwszym spotkaniu. Sugeruje dalszy sposób postępowania, podsumowuje lub/i modyfikuje zalecenia, w zależności od zauważonych postępów.

Po osiągnięciu zamierzonych rezultatów, cykl regularnych spotkań kończy się; zwykle pozostaję w stałym kontakcie z rodziną, pomagam jej w razie wątpliwości. Właściciel nadal pracuje ze swoim pupilem, aby utrzymać i stale ulepszać swoją  z nim relację.


Koszt konsultacji domowej wraz z dojazdem (czas trwania 1,5 – 2 godziny)


Warszawa – dzielnice środkowe
Konsultacja behawioralna 300zł

Konsultacja behawioralna online 300zł

Dojazd do dalszych dzielnic i poza Warszawę ustalany jest indywidualnie – bazuje na doliczeniu kosztów dojazdu i powrotu w kwocie 1zł za 1km, a jako punkt startowy należy przyjąć pl. Wilsona w Warszawie. Koszt dojazdu zaokrąglam w dół zawsze na korzyść zwierzaka 🙂

Konsultacje behawioralne w innych miastach
Polecam specjalistę z Państwa okolicy lub umawiam spotkanie online.
W razie opcji dojazdu osobistego – wycena takiego spotkanie jest indywidualna, proszę o kontakt mailowy: julia@petbonton.pl


W cenie konsultacji zoopsychologicznej

 • spotkanie i rozmowa
 • diagnoza problemu
 • zalecenia na piśmie
 • kontakt mailowy/telefoniczny przez 4-5 tygodni po pierwszej konsultacji w wymiarze max. 1x w tygodniu

Jeśli po 5 tygodniach potrzebna jest kolejna konsultacja kosztuje ona 100-200zł zależnie od czasu trwania i ponownie wliczam w nią kontakt ze mną przez miesiąc po spotkaniu.


Jak się umówić

 • mailowo: julia@petbonton.pl
 • telefonicznie/SMS: +48 504 779 358


Do zobaczenia!

Julia Galia
zoopsycholog, behawiorysta zwierząt
www.ZwierzakDobrzeWychowany.pl

www. DzieciakiZwierzaki.pl

 

 

Dodaj komentarz