Kocie porady – Uwaga na świąteczne smakołyki! Co jest trujące dla kota?

Porada z cyklu Sobota – Dzień Kota, czyli kocie porady behawioralne

Kocia Porada – Czego nie wolno jeść kotom?

Święta to czas, w którym łatwo o wpadkę. Zajęci przygotowaniem posiłków, nakrywaniem stołów poświęcamy mniej czasu naszym pupilom. A te – sprytne i szybkie – nierzadko grasują pomiędzy smacznymi zapasami. Warto więc sprawdzić, co może być szkodliwe, toksyczne lub trujące dla delikatnego kociego brzucha.
 

Julia Galia zoopsycholog PetBonTon Koci Behawiorysta Kot Święta Co jest trujące dla kota

Uważajmy na słone wędliny, tłuste śmietany i sery, czekoladę i kawę. Usuńmy niebezpieczne rośliny z zasięgu kocich łapek. Nasza porada: na czas nakrywania stołu dla dużej rodziny, zamknijmy koty w innym pokoju (wraz z kuwetą, miseczkami z wodą i ich karmą), tak aby w natłoku obowiązków, podawania posiłków i witania gości nie przegapić momentu, w którym w kocie łapki dostają się trujące dla kotów produkty spożywcze.

Poniższy slajd pochodzący z naszy warsztatów obowiązuje nie tylko w Wielkanocny Poranek, ale i przez cały rok:

Co jest trujące dla kotów

 

 

 

Autorzy:
Julia Galia zoopsycholog

Agnieszka Grochecka-Kaczor, lekarz weterynarii


Uwaga! Zawarte na tej stronie porady mają charakter ogólny i dotyczą generalnej wiedzy nt. kotów domowych. Nie są to dobrane do konkretnego zwierzęcia (który może mieć indywidulane zaburzenia zdrowia czy zachowania) i nie są tożsame z poradą zasięgnięta podczas indywidualnego spotkania z zoopsychologiem/behawiorystą czy lekarzem weterynarii, co zawsze jest najlepszą praktyką podczas opieki nad danym zwierzęciem.

Dodaj komentarz