Kocie Porady – Karmienie kotów

Porada z cyklu Sobota – Dzień Kota, czyli kocie porady behawioralne

Kocia Porada – Karmienie Kotów

Koty w naturze (środowisku naturalnym) jedzą mało a często. Jedna kocia porcja to około 30 kcal, a takich posiłków dziki kot może zorganizować sobie do kilkanastu razy na dobę. Jak zastosować tę wiedzę w naszych domach? Karmmy koty często, małymi porcjami.

Jeśli wybieramy mieszany sposób karmienia, czyli karmą "mokrą" i karmą "suchą" przemyśmy i skonsultujmy z lekarzem weterynarii karmienie: 2x dziennie mała porcja mokrego/surowego + stały/zmienny, zróżnicowany dostęp do mikro-porcji karmy suchej. Jak różnicować dostęp do karmy suchej? O tym w kolejnej Kociej Poradzie już wkrótce!
 

Julia Galia zoopsycholog, koci behawiorysta, kocie porady, żywienie kotów

 

Autor: Julia Galia zoopsycholog


Uwaga! Zawarte na tej stronie porady mają charakter ogólny i dotyczą generalnej wiedzy nt. kotów domowych. Nie są to dobrane do konkretnego zwierzęcia (który może mieć indywidulane zaburzenia zdrowia czy zachowania) i nie są tożsame z poradą zasięgnięta podczas indywidualnego spotkania z zoopsychologiem/behawiorystą czy lekarzem weterynarii, co zawsze jest najlepszą praktyką podczas opieki nad danym zwierzęciem.

Dodaj komentarz