Dzieciaki & Zwierzaki – warsztaty i konsultacje dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Zdrowie, bezpieczeństwo i szczęście naszych dzieci to najważniejsza rzecz pod słońcem. Kto ma też pupila, podobnie sądzi i o nim. Dzięki mojegu bogatemu doświadczeniu z pracy ze zwierzętami i z ludźmi mogę pomagać rodzinom budować lepsze, rozumne relacje z pupilami.

Dziecko inaczej niż dorosły komunikuje z kotem czy psem, często dużo lepiej, ze zrozumieniem i współodczuwaniem. Często w tej komunikacji potrzebuje też wsparcia. My, dorośli często zdajemy się na dziecięcą intuicję z kontaktach z kotami i psami. Naszą odpowiedzialnością jest jednak dbanie o bezpieczeństwo dziecka i zwierzęcia; a także rozwijanie dziecięcej empatii, nauka języka psów i kotów. Jestem przekonana, że każdy dorosły będzie lepszy dla zwierząt, jeśli od dziecka nauczy się, jak być dobrym.

Praca z dziećmi i zwierzętami to jedna z piękniejszych i ważniejszych odsłon mojej drogi zawodowej, w której (tak jak i w życiu prywatnym) inspirują mnie idee Rodzicielstwa Bliskości (Attachment Parenting), Porozumienia Bez Przemocy (NVC), nauki Jaspera Juula oraz wszelkie pozytywne metody pracy ze zwierzętami (jak wzmocnienie pozytywne, całkowita rezygnacja z kar i zachowań przemocowych). Głęboko wierzę w moc budowania relacji opartej na szacunku dla wszystkich istot – ludzi i zwierząt. Swoją wiedzą, doświadczeniem i empatycznym podejściem wspieram rodziny ze zwierzętami w budowaniu mądrej i silnej więzi pomiędzy wszytkimi jej członkami.


Zapraszam na konsultacje indywiduwalne oraz warsztaty grupowe dla Rodziców.
Pomagam w 3 głównych obszarach:

1) Rodzicom, spodziewającym się Dziecka, posiadających już pupila w domu (przygotowanie zwierzaka na nadejście Maluszka)

2) Rodzinom z dziećmi, które chcą przygarnąć kota lub psa (wybór pupila, odpowiednie wprowadzenie go do domu, profilaktyka problemów na linii człowiek – zwierzę)

3) Rodzinom, w których wystąpiły już problemy z zachowaniem pupila lub na linii Dziecko – Zwierzak (rozwiązywanie problemów w zachowaniem kota lub psa, naprawa i budowa zdrowej, bezpiecznej relacji dziecko – zwierzę)


Skorzystajcie z pomocy zoopsychologa, behawiorysty jeżeli:

macie zwierzę i jesteście w ciążyprzygotowujemy pupila na nadejście Malucha
– macie problem na linii Dziecko – Zwierzak
– chcecie przygarnąć nowe zwierzę i nie wiecie, jak zacząć

– pies lub kot pupil i Dziecko nie dogadują się
– dziecko boi się lub nie lubi kota lub psa
– Wasze zwierzę boi się, nie lubi Dziecka
– chcecie nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem
– chcecie nauczyć dziecko jak bezpiecznie bawić się z kotem


Współpracuje także ze: Szkołami Rodzenia (przygotowanie rodzin ze zwierzakiem na nadejście Maluszka), Przedszkolami (warsztaty dla dzieci i rodziców, nauka języka kotów i psów), Szkołami oraz innymi podmiotami, wspierającymi rodziców i dzieci. Zapraszam do współpracy!

Julia Galia
zoopsycholog

* Pracuję głównie w Warszawie i okolicach, ale jestem gotowa przyjechać do innego miasta (dodatkowe opłaty za dojazd) na konsultacje indywidualne lub w celu poprowadzenia warsztatów grupowych.